Kolorujemy świat w jednym miejscu i domowe biblioteczki nauczycieli

„Kolorujemy świat w jednym miejscu” to akcja, która została ogłoszona na początku Tygodnia Bibliotek. W piątek uczniowie odbierali kolorowanki (kl. 4-8), które należało oddać do biblioteki, do poniedziałku. Uczniom klas 1-3 zostały one przekazane do klas. Spośród oddanych, w mijającym tygodniu odbyło się losowanie nagród. Na szczęście dzięki sponsorom udało się przygotować upominki dla każdego uczestnika (105 sztuk). Były to między innymi książki, bony podarunkowe do miejscowej księgarni, długopisy, latarki, odblaski. Jednym z upominków były również zakładki Tygodnia Bibliotek  z logo biblioteki szkolnej. Zakładki wykonano własnoręcznie według wzoru SPB. Uwieńczeniem całego wydarzenia było ozdobienie okien biblioteki przepięknymi pracami uczniów. Część z nich została również wyeksponowana na terenie szkoły.