Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Hasło tegorocznego świętowania to “Tu kwitnie wyobraźnia”. Biblioteka szkolna zaprasza do przyłączenia się. Dla każdego coś dobrego:

I tydzień 2.10.23 – 6.10.23

„Półka wolnych książek”. Jeśli masz w domu książkę, którą chciałbyś „uwolnić” (oddać bezinteresownie) prosimy o przekazanie jej do biblioteki, najpóźniej do 4.10.23r. (środa). W kolejnych dniach „uwolnione” książki będą dostępne na „półce wolnych książek” w części żółtej i niebieskiej. Tworzenie wiersza „Dla Szymborskiej…”

II tydzień 9.10.23 – 13.10.23

Akcja „Klub pożeraczy książek” (kl. I-IV) – każdy kto będzie chciał wziąć udział w wyzwaniu, będzie mógł odebrać w pierwszym tygodniu KARTĘ KLUBOWICZA i zrealizować wyzwania czytelnicze. Spośród biorących udział zostaną rozlosowane upominki.

Konkurs plastyczny dla kl. V-VIII „Moja Szymborska” – Regulamin z Oświadczeniem.

Tworzenie wiersza “Dla Szymborskiej…” – szczegóły pojawią się na korytarzu w części niebieskiej, na wprost wejścia do szkoły.

III tydzień 16.10.23 – 20.10.23

Uruchomienie kiermaszu książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

Włóczkowy czwartek (19 października) – wypożyczanie z losowaniem upominków.

IV tydzień 23.10.23 – 27.10.23

Udział w Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. W wyznaczonym dniu (26 października-czwartek), każdą przerwę chętni uczniowie będą mogli spędzić na czytaniu ulubionej książki. Zadaniem łączników będzie uwiecznić aparatem czytających. Spośród „przyłapanych” na czytaniu zostaną rozlosowane upominki.

Cytat