Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od 1 października biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do udziału w następujących akcjach:

I tydzień 1.10.21 – 8.10.21

Każda klasa wybiera imię dla nowej maskotki bibliotecznej. Po zebraniu wszystkich propozycji odbędzie się szkolne głosowanie (w III tygodniu). Maskotka odtąd będzie nam towarzyszyć przy różnych akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

II tydzień 11.10.21 – 15.10.21

Akcja „Bilet powrotny do biblioteki” – każdy kto będzie chciał wziąć udział w wyzwaniu, będzie mógł odebrać w drugim tygodniu BILET i zrealizować wyzwania czytelnicze. Spośród biorących udział zostaną rozlosowane nagrody (m.in. bony upominkowe do księgarni, pendrive i wiele innych).

III tydzień 18.10.21 – 22.10.21

Łącznicy biblioteczni przeprowadzą w klasach głosowanie na ulubioną książkę „TOP lista mola książkowego” oraz głosowanie na imię dla maskotki bibliotecznej.

IV tydzień 25.10.21 – 29.10.21

Pasowanie uczniów kl. I na czytelnika.
Udział w Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. W wyznaczonym dniu każdą przerwę chętni uczniowie będą mogli spędzić na czytaniu ulubionej książki. Zadaniem łączników będzie uwiecznić aparatem czytających. Spośród „Przyłapanych na czytaniu” zostaną rozlosowane nagrody.

8.10.21 – 29.10.21

1. „Półka wolnych książek”. Jeśli masz w domu książkę, którą chciałbyś „uwolnić” (oddać bezinteresownie) prosimy o przekazanie jej do biblioteki, najpóźniej do dnia 8.10.21r. (piątek). W kolejnych dniach „uwolnione” książki będą dostępne na „półce wolnych książek” w bibliotece.
2.Kamishibai dla przedszkolaków.
3.Kiermasz – od 8.10.21 będzie można w bibliotece kupić książki po atrakcyjnych cenach. Będzie to kiermasz książek z Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

Bierz udział, nie zwlekaj! Biblioteka na Ciebie czeka:)

Cytat