Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Hasło tegorocznego świętowania to “Czytanie dla pokoju”. Biblioteka szkolna proponuje:

I tydzień 3.10.22 – 7.10.22

Akcja „Bilet powrotny do biblioteki” (kl. 2-5) – każdy kto będzie chciał wziąć udział w wyzwaniu, będzie mógł odebrać w pierwszym tygodniu BILET i zrealizować wyzwania czytelnicze. Spośród biorących udział zostaną rozlosowane nagrody (m.in. bony upominkowe
i wiele innych).

II tydzień 10.10.22 – 14.10.22

„Półka wolnych książek”. Jeśli masz w domu książkę, którą chciałbyś „uwolnić” (oddać bezinteresownie) prosimy o przekazanie jej do biblioteki, najpóźniej
do dnia 7.10.22r. (piątek). W kolejnych dniach „uwolnione” książki będą dostępne na „półce wolnych książek” w części żółtej i niebieskiej.

III tydzień 17.10.22 – 21.10.22

Tydzień klasowych projektów:

Kl. 1-4 „Mega zakładka do książki”

Kl. 5-8 „Okładka naszej lektury”

Wytyczne do projektów zostaną przekazane wychowawcom.

Kamishibai dla przedszkolaków.

IV tydzień 24.10.22 – 28.10.22

Udział w Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. W wyznaczonym dniu (27 października-czwartek), każdą przerwę chętni uczniowie będą mogli spędzić na czytaniu ulubionej książki. Zadaniem łączników będzie uwiecznić aparatem czytających. Spośród „Przyłapanych” na czytaniu zostaną rozlosowane nagrody.

3.10.22 – 28.10.22

– Konkurs fotograficzny „Czytanie dla pokoju” – Regulamin

– Kiermasz – od 10.10.22 będzie można w bibliotece kupić książki po atrakcyjnych cenach. Będzie to kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

– 20.10.22 – wycieczka dla łączników bibliotecznych do Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.