XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja. Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji. XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Rozpocznie się Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada właśnie 8 maja.

Biblioteka szkolna w tym roku szczególnie zaprasza do udziału w grze, która została opracowana na podstawie gry Pani Edyty Bartsch (publikacja na łamach “Biblioteka w Szkole”).

Zasady udziału w grze:

  1. Zadania wykonujemy indywidualnie lub w parze.
  2. Waszym zadaniem jest w ciągu 3 dni Tygodnia Bibliotek (wtorek, środa, czwartek) rozszyfrować trzywyrazowe hasło.
  3. W wyznaczone dni (wtorek, środa, czwartek) należy zgłosić się do biblioteki po inne zadanie.
  4. Po rozwiązaniu każdego z nich, odszyfrujecie jedno słowo z trzywyrazowego hasła.
  5. Podpisane kartki z rozwiązaniem (3 kartki z kolejnych dni) oddajecie w piątek do biblioteki.
  6. Wszyscy uczestnicy, którzy wytrwają do końca zabawy, otrzymają drobne upominki, a grupa która odda jako pierwsza zostanie nagrodzona niespodzianką.

Poza “Grą biblioteczną” zapraszamy do wypożyczania z losowaniem wełnianych zakładek! Tym razem, podobnie jak ostatnio, zasadą jest brak zaległości na koncie czytelniczym. Losowanie to odbędzie się w środę – 10 maja!

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Aktualizacja:

Dziękuję wszystkim Przedszkolakom i Paniom za przemiłą niespodziankę i życzenia. Nie spodziewałam się przedstawicieli wszystkich grup. Było to dla mnie zaskoczenie dlatego, że rzadko się pamięta, iż 8 maja to właśnie Ogólnopolskie Święto Bibliotekarza i Bibliotek.

Cytat